Jak kupić awokado doskonałe?

Awokado to popularne owoce, bogate w zdrowe tłuszcze i wiele składników odżywczych. Jednak aby cieszyć się smakiem i konsystencją awokado w pełni, ważne jest, aby wybrać dojrzałe owoce. Oto proste sposoby, aby sprawdzić, czy Twoje awokado jest gotowe do spożycia.1. Sprawdź kolor skórki: 

Dojrzałe awokado ma ciemnozieloną lub purpurową skórkę, która jest miękka w dotyku. Unikaj awokado o jasnozielonej skórce, które mogą być jeszcze niedojrzałe. Podczas wybierania awokado zauważ, czy skórka jest jednolita i pozbawiona większych plam. Skórka powinna być elastyczna podczas delikatnego dociskania. 

2. Sprawdź konsystencję: 

Delikatnie dociskaj awokado palcami. Dojrzałe awokado będzie miękkie, ale niezbyt miękkie. Powinno ustępować delikatnie pod naciskiem, ale nie być zbyt miękkie ani zbyt twarde. Jeśli awokado jest zbyt twarde, można je pozostawić na parapecie przez kilka dni, aby dojrzało. Jednak jeśli jest zbyt miękkie, należy je zjeść szybko, aby uniknąć zepsucia się miąższu. 

3. Sprawdź ogon: 

Zdejmij szczyt awokado i sprawdź kolor miąższu pod ogonkiem. Jeśli jest on zielony, to awokado jest dojrzałe. Jeśli jest brązowy lub czarny, może to oznaczać, że awokado jest przejrzałe lub nawet przeszło. Zbyt ciemny kolor miąższu może oznaczać, że awokado jest zbyt dojrzałe i może mieć gorszy smak. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużego nacisku podczas sprawdzania dojrzałości, aby nie uszkodzić awokado. Wybieraj awokado odpowiednio dojrzałe do Twoich potrzeb i ciesz się ich smakiem i korzyściami zdrowotnymi w pełni! 


Jeśli awokado jest zbyt twarde... 

możesz zostawić je na parapecie przez kilka dni, aby dojrzało lub włożyć je do papierowej torby na kilka dni, najlepiej w towarzystwie bananów czy jabłek, które produkując etylen przyspieszają dojrzewanie.

Komentarze

instagram