Limone Bistrot Poznań i ich wyjątkowe włoskie kanapki!

Powiew Włoch w samym centrum Poznania! 
W centrum rozkopanego Poznania, a dokładnie na ulicy Gwarnej otworzył się włoski bar Limone Bistrot. Jako wielbicielka wszystkiego, co włoskie, musiałam odwiedzić to miejsce i po paru nieudanych próbach w końcu się udało! 


Limone Bistrot serwuje głównie włoskie kanapki na bazie toskańskiego pieczywa schiacciata. Charakteryzuje się ono płaskim kształtem, chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem. Pieczywo wypełnia się tu pastami, warzywami, dobrej jakości wędliną czy serem i jak na włoskie miejsce przystało - nie szczędzi się tu dobrej jakości oliwy z oliwek. Jeśli mogę Wam coś zasugerować - bierzcie w ciemno schiacciatę z pieczonym bakłażanem i kremem z kaparów! Będziecie zadowoleni! 
Kanapkę możecie wziąć na wynos lub spałaszować w klimatycznym wnętrzu. Do tego zamówić pyszną kawę, wino, a nawet limoncello. Jeśli kanapka (uprzedzam, są spore) to za mało i coś jeszcze byście przekąsili, do menu dołączyły antipasti oraz słodkości. Także Limone Bistrot to miejsce pełne jedzeniowej dobroci i bez ściemy mogę polecić to miejsce.


Komentarze

instagram