Recenzja - "Milk power" Mercedes Blasco

Ostatnio w moje ręce wpadła książka Mercedes Blasco "Milk power" Wydawnictwa Burda. Pomyślałam, co można jeszcze o mleku roślinnym napisać? Odpowiedz zaskoczyła mnie samą (Tak! Nawet mnie!). Bo można i to wiele...

Książka ta to nie są tylko przepisy na mleko roślinne, które większość z będących na diecie wegańskiej zna. To dosłownie źródło mleczko-roślinnej wiedzy. Znajdziesz tu receptury na mleka z ziaren zbóż, z orzechów i nasion, z roślin strączkowych, bulw, a nawet mleko kasztanowe czy gryczane. Co więcej, przy każdym napoju napisane są jego właściwości zdrowotne, które pokazują, jaką skarbnicą zdrowia jest mleko roślinne.Czytając książkę napotkasz także wiele przydatnych informacji i porad m.in. dokładny opis, jak przygotować się do zrobienia swojego pierwszego mleka, jak je przechowywać czy jakiś sprzętów najlepiej używać. Co najważniejsze, do każdego mleka podano w książce bardzo fajne przykładowe przepisy na jego wykorzystanie. I nie są to tylko koktajle. Także zupy i desery. Znajdziesz tu m.in. przepis na zupę krem z komosy ryżowej i dyni, gazpacho z amarantusa, ryż na mleku migdałowym, ryż z mango i warzywami czy biszkopt bananowy. Książka jest więc połączeniem wiedzy kulinarnej i przepisów. A takie książki najbardziej lubię.

Książka od strony graficznej i użytkowej jest bardzo fajnie zrobiona. Osobiście nie lubię tych pstrokatych i przestylizowanych, w których każda strona dosłownie do nas krzyczy. Ta taka nie jest. Stonowana i przemyślana, w pewnym stopniu kojarzy się z delikatnym kolorem mleka. Zapewne to nie przypadek. Poręczna i lekka, nie męczy podczas oglądania wiotkiego kucharskiego ramienia. To też duży plus.

Jeśli chcesz sam wykonywać mleka roślinne w domu (a takie są najzdrowsze i najsmaczniejsze), ta książka jest właśnie dla ciebie. Cieszę się, że trafiła i na moją półkę. Każdy, obojętnie na na którym jest stopniu roślinnego wtajemniczenia, znajdzie w niej coś, co wzbogaci jego wiedzę. Polecam!


Komentarze

  1. Dziękuję za recenzje :) Zastanawiałam się nad zakupem a nie mam gdzie zobaczyć jej na żywo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam - polecam! Fajna książka, ładnie wydana. Cieszę się, że do mnie trafiła :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram