Witaj! Ruszamy z wegańskim blogiem kulinarnym.

Witaj! Właśnie ruszamy z naszym własnym projektem - wegańskim blogiem kulinarnym, chcąc dzielić się z Wami naszym doświadczeniem i jedzeniowymi pomysłami. Mamy nadzieję, że przypadniemy sobie do gustu i z chęcią będziesz do nas zaglądał/a. 


Jest nas dwoje - chłopak i dziewczyna. Uwielbiamy gotować, smakować i udowadniać, że dieta wegańska, oparta na roślinach jest nie tylko zdrowa, ale i smaczna. 

Nie jesteśmy prawdziwymi weganami - używamy miodu, nosimy buty z prawdziwej skóry, od czasu do czasu zdarza nam się zjeść coś wegetariańskiego. Dla własnego jednak zdrowia, starami się opierać naszą dietę na weganizmie i nieprzetworzonych organicznych produktach roślinnych i w 95% nam to wychodzi :)  

Nasza dieta bardzo bliska jest weganizmowi, jednak tylko w aspekcie kulinarnym, dlatego blog kierowany jest przede wszystkim do gotujących wegan i ludzi chcących poprawić jakość swojego życia poprzez jedzenie. Pamiętajcie, to blog kulinarny z wegańskimi przepisami, a nie filozoficzny.

W naszej blogowej kuchni staramy się omijać wszelkie wysoce przetworzone produkty. Bazujemy głównie na tych ekologicznych. Staramy się również wykluczać pszenicę i rafinowany cukier oraz pokazywać, że bez tych składników można stworzyć cudownie pyszne dania.


wegański blog kulinarny przepisyDlaczego powstał ten blog? 
Odkąd opieramy naszą dietę na nieprzetworzonych produktach roślinnych zauważyliśmy, że w naszym kraju jedzenie wegańskie zwykle podawane jest nieestetycznie, byle jak, zdarza się także że nie posiada smaku. Sprawia to, że wielu ludzi tak właśnie postrzega dietę wegańską czy dietę opartą na produktach roślinnych. Chcemy to zmienić. Ma być estetycznie, różnorodnie, kolorowo i przede wszystkim smacznie! Pragniemy sprawić, aby słowo wegańskie było postrzegane w kuchni jako synonim czegoś zdrowego i pysznego.

Czy nam się uda?
Czas pokaże :)

Trzymaj proszę za nas kciuki!

Komentarze

instagram