Pyszna, niezwykle aromatyczna pomarańczowo-orzechowa kasza jaglana z figami i granatem rozgrzeje nas w chłodne, jesienne poranki. Ciepłe śniadanie powinno być podstawą naszego jadłospisu, a wbrew pozorom wykonanie jego nie zajmie nam dużo czasu. Co więcej, zarówno ciało, jak i umysł będzie wdzięczne za poranną miskę dobroci. Dzięki niej żaden dzień nie będzie nam straszny!
Pomarańczowo-orzechowa kasza jaglana z figami i granatem to danie, które mogłabym jeść przez cały dzień - na śniadanie, obiad, kolację. Zwłaszcza, gdy za oknem zaczyna się robić szaro i zimno. Słodkie, ciepłe i pełnowartościowe posiłki wprawiają mnie zawsze w dobry nastrój. Pyszny smak potrawy poprawia humor, a zawarta w niej kasza jaglana dodaję energii. Kolejna kawa jest zbędna! Nawet w najbardziej pochmurny dzień, zamiast przeklinać deszcz mam ochoty tańczyć z parasolką!
Cierpisz na brak energii? Musisz koniecznie sięgnąć po to danie!
Pomarańczowo-orzechowa kasza jaglana z figami i granatem
(1 duża / 2 mniejsze porcje)
- 100 ml soku pomarańczowego
- 100 ml mleka roślinnego
- 2 łyżki syropu klonowego
- duża szczypta mielonego kardamonu
- szczypta gałki muszkatołowej
- szczypta soli
- 1 łyżka masła orzechowego
do podania: figa, granat
- Przelaną wrzątkiem kaszę jaglaną zalewam sokiem pomarańczowym i mlekiem. Dodaję syrop klonowy i przyprawy. Całość i gotuję pod przykryciem na bardzo małym ogniu przez ok. 15-20 min.
- Do gotowej kaszy dodaję masło orzechowe. Mieszam. Kaszę podaję z pokrojoną w plasterki figą i pestkami granatu.
Brak komentarzy:
Publikowanie komentarza