Recenzja - "Słodki sposób na alergię" Małgorzaty Kalemba-Drożdż

Jako blogger kulinarny zajmujący się jedzeniem wegańskim, a zwłaszcza zdrowymi przepisami na słodkości nie zawierające jajek, nabiału, pszenicy i glutenu, z chęcią chwyciłam za pozycję Słodki sposób na alergię Małgorzaty Kalemba-Drożdż, Wydawnictwa Pascal. To książka na wypieki i desery bez mleka i jajek, także z przepisami bezglutenowymi. Od dawna zaglądam na blog Pani Małgorzaty i ciekawiło mnie, jak poradzi sobie ona w świecie druku. 


Recenzja - "Słodki sposób na alergię" Małgorzata Kalemba-Drożdż

Konkurs na zdrowe brownie


Kochani!!!
Okazja na cudowną nagrodę
Idealny zestaw podwieczorkowy! 
A w nim:

- zdrowe słodycze od marki Kubara
- cudownie aromatyczne herbaty Pukka od Biowitalni
- śliczny kubek od marki Decobazaar


Pierogi migdałowe z orientalnym farszem dyniowym (wegańskie, bezglutenowe)

Takie wegańskie pierogi to ja lubię! A nawet uwielbiam! Pyszne, bezglutenowe, w których część ciasta stanowi niezwykle delikatna i smaczna mąka migdałowa. A co będzie idealnym uzupełnieniem migdałowego ciasta? Orientalny farsz dyniowy!


Nie jestem wiernym fanem mącznych posiłków. Stanowią one niewielką część mojego kulinarnego menu, gdyż na co dzień stawiam na wszelkiego rodzaju strączki i warzywa. Uprzedzam Wasze pytanie, nie jest to wcale nudne. Zresztą, na blogu wciąż pokazuję, ile możliwości dają nam produkty strączkowe. 

Raz, dwa razy tygodniu robię jakiś mączny posiłek. Jest to jednak zawsze danie wyjątkowe i pyszne. Ostatnio były to bezglutenowe pierogi migdałowe z orientalnym farszem dyniowym. Pierogi, które powaliły nas na kolana. Dodatek mąki migdałowej nadał im delikatności i lekkości, co jest rzadkością w ciastach bezglutenowych. Oprócz wyjątkowej tekstury, ciasto zyskało cudowny smak, w którym wyczuwalna jest lekka orzechowa nuta. Środek pieroga skrywa niezwykle aromatyczny, orientalny farsz z puree z pieczonej dyni. Tak pyszny, że w czasie robienia, wyjadałam go palcami z miski. :p 

I kto powiedział, że kuchnia wegańska i bezglutenowa jest nudna, przewidywalna i mdła? :)


Bezglutenowe wegańskie

instagram